Som Bea Vlnková a vždy som chcela cestovať.

Študovala som na hotelovej škole v Piešťanoch cestovný ruch.

Presne som vedela, kam pôjdem na prvú cestu – do Provensálska. Vlastne slovo somelier pochádza z provensálskeho dialektu. Nič nie je náhodné.

V roku 2001 som začala pracovať v hoteli Devín v Bratislave ako Food & Beverage manager. Devín bol sídlom Asociácie somelierov Slovenskej republiky, čo čoskoro rozhodlo o mojom ďalšom osude. Som prezidentkou Asociácie somelierov Slovenskej republiky.

Nedávno som si splnila sen – otvorila cestovnú kanceláriu a spojila dve záľuby – víno a cestovanie. Navštívila som Nový Zéland, Austráliu, Južnú Afriku, Kaliforniu, Čile, Argentínu a väčšinu vinárskych regiónov v Európe.

Rada sa hýbem nielen po svete, ale aj na svojich nohách – beh, bicykel a joga. Tak vždy, keď sa dá, idem za tým vínom na bicykli či pešo. A od skvelých učiteľov jogy mám potvrdené, že kalich vína večer je úplne v poriadku.

 

Diplomy a ocenenia:

  • Certified Sommelier – Court of Master Sommeliers (2009, Salzburg)
  • Advanced Certifikate in Wines and Spirits, Weinakademie Rust (2011, Rakúsko)
  • Advanced Certificate in Wines and Spirits WSET (2012, Londýn)
  • Členka finálových komisií na Majstrovstvách sveta somelierov, ktoré organizuje Association de la Sommellerie Internationale (2007 Atény, 2013,Tokio, 2016 Mendoza, 2019 Antverpy)
  • Sommelier Onorario, ASPI – Honorárny člen Asociácie profesionálnych somelierov Talianska